CEL STUDIÓW: Studia podyplomowe kwalifikacyjne wyposażają słuchacza w wiedzę psychologiczno-pedagogiczną oraz w umiejętności metodyczne do prowadzenia przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. W toku studiów słuchacz zyskuje umiejętności i kompetencje niezbędne do realizacji podstawy programowej. Studia podyplomowe Podstawy przedsiębiorczości dostarczają wiedzę, kształtują umiejętności i kompetencje niezbędne do nauczania przedsiębiorczości w placówkach oświatowych. Przeznaczone są także dla nauczycieli, którzy chcą uzyskać kwalifikacje do nauczania przedsiębiorczości jako drugiego przedmiotu. Przygotowują merytorycznie do realizacji treści kształcenia, które zawarte są w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Studia podyplomowe przygotowują merytorycznie i praktycznie do nauczania przedsiębiorczości w placówkach oświatowych.
ADRESACI: Adresatami studiów podyplomowych są nauczyciele, pedagodzy i absolwenci kierunków w obrębie nauk społecznych, legitymujący się przygotowaniem pedagogicznym.
UZYSKANE KWALIFIKACJE: Studia podyplomowe – specjalność Podstawy przedsiębiorczości przeznaczone są dla nauczycieli, doradców zawodowych, absolwentów kierunków w obrębie nauk społecznych i pracowników urzędów, posiadających przygotowanie pedagogiczne, którzy chcą uzyskać kwalifikacje do nauczania przedsiębiorczości jako drugiego przedmiotu. Przygotowanie merytoryczne związane jest z realizacją treści kształcenia, które zawarte są w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Studia podyplomowe przygotowują merytorycznie i praktycznie do nauczania podstaw przedsiębiorczości w placówkach oświatowych.
Cykl kształcenia jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 roku w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. 2017/Poz.1575, z późn. zm.).
PROGRAM:
- Elementarne pojęcia z zakresu przedsiębiorczości
- Gospodarka rynkowa i jej powiązania z innymi podmiotami
- Rola państwa i obywatela w procesach gospodarczych
- Wybrane elementy prawa podatkowego
- Pracownik na współczesnym rynku pracy
- Prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika
- Procedura rejestracji działalności gospodarczej (biznesplan, formy opodatkowania itp.)
- Dydaktyka i metodyka przedsiębiorczości
CZAS TRWANIA: 3 semestry, 350 godzin dydaktycznych, 60 godzin praktyk
ORGANIZACJA ZAJĘĆ: Zajęcia realizowane są w ciągu weekendowych zjazdów w soboty i niedziele (dwa , trzy razy w miesiącu) od godz. 9:00 do 15:00.
WARUNKI ZALICZENIA:
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uczestnictwo w co najmniej 80% zajęć, uzyskanie ocen pozytywnych z egzaminów , zaliczenie wszystkich przedmiotów określonych w programie studiów, zdanie egzaminu końcowego, realizacja praktyki pedagogicznej oraz uregulowanie płatności.
ZAPISY:
tel. firmowy : 17 856 92 88
tel. kom. 501 506 024
mail:biuro@cud.rzeszow.pl